News Print
Zandgruba Bojszowy wygrywa Turniej Finałowy!
Dodane przez Gregor dnia 19 październik 2019 20:42
Ostatnim wydarzeniem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2019 był Turniej Finałowy sześciu najlepszych drużyn ligi, który rozegrany został w dniu 19.10.2019 r. na stadionie KS Unia Bieruń Stary, ul. Chemików 40.

W Turnieju wzięło udział 6 najlepszych drużyn w sezonie 2019:
KKS Kopciowice, Zandgruba Bojszowy, Silesia, AKS Kojbud Zdrowia, Homera i Marsal.

Najlepszą drużyną turnieju została Zandgruba Bojszowy, która w meczu finałowym pokonała KKS Kopciowice po rzutach karnych 3:2, w regulaminowym czasie gry 1:1. III miejsce zajęła drużyna Silesia.

Mecz finałowy Zandgruba Bojszowy - KKS Kopciowice był świetnym widowiskiem w którym spotkały się dwie najlepsze drużyny ligi i Turnieju Finałowego. To było niesamowite spotkanie, pełne walki i dramaturgi, które do ostatnich sekund trzymało wszystkich w napięciu. Po I połowie wynik 0:0 oddawał to co się działo na boisku. Każda z drużyn walczyła, nadstawiała kości, grała ambitnie jednak żadnej nie udało się strzelić bramki. Druga połowa jeszcze lepsza niż pierwsza odsłona, było dużo jakości, dobrej piłki i zaciętej gry. Mimo tego długo utrzymywał się wynik bezbramkowy choć każda drużyna miała swoje sytuacje bramkowe. I wreszcie kibicie doczekali się bramki! Zawodnik Zandgruby Bojszowy wyprowadzając piłkę środkiem boiska popełnił błąd i stracił piłkę, która padła łupem zawodników Kopciowic. Ci szybko wyprowadzili kontrę i strzelili pięknego gola w samo okienko bramki! Kopciowice na prowadzeniu! Gdy już większość kibiców i fanów szykowała się do składania gratulacji Kopciowicom za zdobycie 3 Pucharu w sezonie 2019, Zandgruba Bojszowy dzięki swojej ambicji i woli walki w zamieszaniu podbramkowym strzeliła wyrównującą bramkę w OSTATNIEJ akcji meczu! Wynik końcowy 1:1 i sędzia zarządza serię pięciu rzutów karnych, które lepiej wykonują zawodnicy Zandgruby (3:2) i to oni cieszą się z triumfu w Turnieju Finałowym!       

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik drużyny Zandgryba Bojszowy Kalicki Mateusz - 4 bramki.

Na zakończenie turnieju vice-burmistrz Bierunia Sebastian Macioł oraz Organizatorzy ALPN wręczyli medale i puchary za sezon 2019, Turniej Finałowy oraz nagrody indywidualne dla zawodników.

Obsadę sędziowską turnieju zapewnili: Gretka Mirosław, Kłyk Paweł i Łukaszczyk Paweł.

Za postawę FAIR PLAY na boisku jak i poza nim BRAWA należą się Wszystkim uczestnikom turnieju!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom naszej ligi za cały sezon 2019.

Do zobaczenia w XX jubileuszowym sezonie ALPN 2020! Będzie się działo!....
Już szykujemy niespodzianki :)


Zandgruba Bojszowy

Wyniki turnieju.


GRUPA A:
KKS Kopciowice, AKS Kojbud Zdrowia, Marsal

KKS Kopciowice - AKS Kojbud Zdrowia 3:0
AKS Kojbud Zdrowia - Marsal 0:0
Marsal - KKS Kopciowice 0:0

GRUPA B:
Zandgruba Bojszowy, Silesia, Homera

Zandgruba Bojszowy - Silesia 4:0
Silesia - Homera 2:0
Homera - Zandgruba Bojszowy 2:2

Półfinały
KKS Kopciowice
- Silesia 4:1
Zandgruba Bojszowy - Marsal 1:0

Mecz o III miejsce

Silesia - Marsal 6:1

Finał
Zandgruba Bojszowy - KKS Kopciowice 1:1 (karne 3:2)
Return to Previous Topic